Näyttelytuloksia

Näyttelytulossivulle on listattu Waputtaren kasvattien ja noviisien NOM, BIV, BIS ja valmistumistulokset

2.9.2017 Ylöjärvi, Pirok

CH FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03) valmistui Championiksi

6.8.2017 Helsinki, Ery-Syd kansallinen kissanäyttely

FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo (EUR a) Luokka 11 Nuoret: EX1 NOM (tuomari Olga Komissarova)

22.7.2017 ja 23.7.2017 Hämeenlinna, Surok

FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope (EUR n 03) Luokka 11 Nuoret: EX1 NOM (Tuomarit Eric Reijers lauantai ja Alexey Shchukin sunnuntai)

1.7.2017 Kempele, Porok

FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär (EUR n 03) Luokka 11 Nuoret: EX1 NOM (tuomari Britta Busse)

FI*Waputtaren Ututyttö Terhenneito (EUR a 03) Luokka 10: EX1 CAP ja Suomi 100 Kissa -erikoistittelin voitto!

18.6.2017 Savonlinna, Isrok

FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope (EUR n 03) Luokka 11 Nuoret: EX1 NOM (tuomari Elena Noskova)

7.5.2017 Hartola, Ykköskissat

FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03) Luokka 11 Nuoret: EX1 NOM (tuomari Ulrika Eriksson)

23.4.2017 Helsinki, Rurok

IC FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) Luokka 5: EX1 CAGCIB (tuomari Thea Friskovec)

FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02 62) Luokka 11: EX1 NOM (tuomari Ireneusz Pruchniak)

25.3.2017 Jyväskylä, Kes-Kis

FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) Luokka 7: EX1 CACIB BIV IC (tuomari Minna Krogh)

FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär (EUR n 03) Luokka 12: EX1 NOM (tuomari Minna Krogh)

FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03) Luokka 11: EX1 NOM (tuomari Stéphanie Serrai)

19.2.2017 Kokkola, Pohkis

PR Tarina (EUR n 02 64) Luokka 17 (3 kat vet): 1. Naaras NOM BOX (tuomari Laura Scholten)

Sipriina (XSH a 02 62) Luokka 13a noviisi: EX1 EUR a 02 64 (tuomarit Sirpa Lindelöf ja Anne Paloluoma)

18.2.2017 Kokkola, Poh-Kis

FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo (EUR a) Luokka 12: EX1 NOM (tuomari Laura Scholten)

FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02 62) Luokka 12: EX1 NOM (tuomari Elin Hoffner)

Kasvattajaluokassa Waputtaren tulos 3. pisteitä 89,6

17.12.2016 Karkkila, Rurok

FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) Luokka 9: EX1 CAC CH (tuomari Ulrika Eriksson)

4.9.2016 Sastamala, Pirok

FI*Waputtaren Emeljan (EUR n 03) Luokka 9: EX1 CAC CH (tuomari Jarmo Räihä)

17.7.2016 Jämsä, Kes-Kis

FI*Waputtaren Teppana (EUR n 03) Luokka 10: EX1 CAP PR NOM (tuomari Anna Wilchek)

21.5.2016 Tampere, Pirok

Tosca (XSH d 02 62) Luokka 13a noviisi: EX1 EUR d 02 62 (tuomarit Vladimir Isakov ja Elin Hoffner)

24.1.2016 Lahti, Surok

CH Taneli (EUR d 02 62) Luokka 10: EX1 CAP PR (tuomari Dieter Filler)

4.10.2014 Tuuri, Poh-Kis

Taneli (EUR d 02 62) Luokka 9: EX1 CAC CH (tuomari Arja Martikainen)

7.7.2013 Kempele, Porok

Tarina (EUR n 02 64) Luokka 10: EX1 CAP PR (tuomari Fabrice Calmès)

15.6.2013 Hankasalmi, Kes-Kis

Taneli (XSH) Luokka 13a noviisi: EX1 EUR d 02 62 (tuomarit Mira Fonsén ja Veikko Saarela)